2015 Barolo Riserva 90dì Bussia (0,75L) - Giacomo Fenocchio
De Barolo Riserva 90d Bussia heeft een donkere granaatkleur. De neus is intens en heeft een uitnodigend boeket van roos, zoethout en zwarte kersen. Hoewel vlezig en tanninerijk, blijft de wijn elegant, evenwichtig en complex met toetsen van zwart fruit en bloemen. De afdronk is lang en veelbelovend voor wijn die zich gedurende enkele decennia gemakkelijk zal ontwikkelen in de kelder.
- 365 dagen omruilgarantie
- Gratis verzending vanaf € 195
- Snelle levering of afhaling
Anderen bekeken ook
Andere oogstjaren van deze wijn
Smaak overzicht van deze wijn
Het smaakprofiel van Barolo Riserva 90dì Bussia is samengesteld door Licata Vini
Algemene informatie
Artikelcode | PIFEN56015 |
Inhoud | 0,75L |
Bewaarpotentieel | tot eind 2040 |
Alcohol percentage | 14.00% vol |
Producent | Giacomo Fenocchio |
Specificaties
Oorsprong | Wijngaard in Barolo - Zuid-Westelijke oriëntering - 300m hoogte - bodem: kalkachtige kleibodem, rijk aan ijzer - gemiddelde leeftijd van de wijnstokken: 30 jaar. |
Opbrengst | 70 kwintalen/ha |
Oogst | midden oktober |
Vinificatie | Traditionele methode met een lange maceratie: natuurlijke gisting zonder toevoeging van gisten in roestvrijstalen vaten. Oude techniek van weking in eigen nat tot 90 dagen. De wijn gaat vervolgens 6 maanden in roestvrijstalen vaten en daarna 4 jaar in eiken vaten uit Slavonië van 35 tot 50 hl. |
Opvoeding | 4 jaar in eiken vaten uit Slavonië van 35 tot 50 hl. |
Analytisch | Totale aciditeit : 5,3 à 5,7 g/L |
Productie | 4.000 flessen 0,75 |
Professionele recensenten
Ook de bekendste wijnrecensenten weten prijs / kwaliteit absoluut te waarderen. Wat zeggen de professionals over deze wijn? Lees meer



Eten dat goed bij deze wijn past
Onze wijnkenners vinden dat deze Wijnen uitstekend bij de volgende gerechten past. Buon appetito!
Gerechten die goed bij deze wijn passen? Zoek op Wijn-spijscombinaties







Wijnhuis Giacomo Fenocchio
Domein gelegen in Monforte d'Alba, in het hart van de Barolo streek. Deze producent biedt het klassieke gamma aan rode wijnen van de Langhe, van Dolcetto tot de grote crus van Barolo... om nog maar te zwijgen van een heerlijke Roero Arneis.
Al vijf generaties lang cultiveert de familie Fenocchio wijnstokken en maakt ze heerlijke wijnen uit druiven die met een strenge discipline in hun wijngaarden op de hellingen van de Barolo worden geteeld. De familie bezit percelen in de beste wijngaarden in de regio, waaronder Cannubi, Villero en Bussia. Sinds de oprichting van het landgoed zijn er weinig veranderingen doorgevoerd in de wijnbereiding. Hier dicteert de natuur het ritme.
Meer over deze wijnproducentGerelateerde producten
